Пошук авто на сайті mobile.de

Думаю, що Ви без проблем справитесь з пошуком потрібного автомобіля на сайті mobile.de Та все ж, опишу як це відбувається, щоб бути впевненим на сто відсотків.

Давайте зразу до діла, переходьте на сайт mobile.de Ви потрапите ось на таку першу сторінку

Сайт гордо заявляє, що є найбільшим автомобільним сайтом в Німеччині. І в підтвердження цьому показує кількість оголошень авто, в нашому випадку більше 1,5 мільйона. Реально багато. Для порівняння на сайті AUTO.RIA кажуть більше 200 тисяч авто. Враховуючи, що в нас населення в два рази менше, все одно пропозицій в кілька разів більше. Що не дивно, коли автомобільна промисловість щороку виробляє тільки в Німеччині 6 мільйонів автомобілів, три з них залишається в межах країни.

На цій першій сторінці більшість і має проблеми. Це тому що не знає німецької мови. Тут все просто – є російський інтерфейс 🙂

Переключаємось на російську мову

Зліва вверху знаходимо маленький німецький прапор і натискаємо на нього. З випадаючого списку мов обираєм “Русский”.

Ось маємо результат, тепер все набагато простіше. Дивно, але на російському інтерфейсі пропозицій більше 🙂

Вводимо початкові дані

Якщо Ви шукаєте вантажний автомобіль, мотоцикл або кемпер, оберіть відповідну закладку:

Ми залишаємось на сторінці пошуку легкових автомобілів, їх шукають і приганяють найбільше. 

В пошуку вже є достатньо фільтрів, щоб обрати необхідне авто.  Кілька пояснень:

Марка та модель – краще всього шукати конкретне авто а не щось абстрактне “в мене є 15 тисяч, цікаво що я можу купити”. Виходимо з того, що ви вже визначились, чого хочете.

Ціна до – максимальна ціна включно до цієї цифри. Ціна вказується Брутто, тобто з ПДВ. Ви пам’ятаєте, якщо продавець може продати по ціні Нетто (без ПДВ), то можете збільшувати ціновий діапазон орієнтовно на 19%. 

Перша реєстрація – вік авто в ЄС рахують від дати першої реєстрації. В цій короткій формі пошуку вказується нижній діапазон фільтру. 

Пробіг до – обираєте максимальний пробіг, який Вас влаштовує. Пам’ятайте, що в Німеччині багато автобанів і їздять вони багато.

Вид палива– раніше все було просто: дизель і бензин. Тепер вже нікого не дивують електричні, гібридні авто. Є і екзотика, але це не для нас.

“Импорт автомобилей из” – рекомендую обрати Німеччину або краще залишити це поле без змін, все одно більшість пропозицій буде з Німеччини. Окрім Німеччини ще нас може цікавити (і там де є вибір) це Голандія, Бельгія. Інші країни краще не розглядати, а якщо розглядаєте, тоді всі інші питання не до мене 🙂

Наприклад, шукаємо популярний Volkswagen Passat (дизельний, з 2014-го, до 15 тис. євро брутто з пробігом до 150 тис. км), після заповнення фільтрів буде 232 варіанти в Німеччині для розгляду.

Розширений пошук

В короткій формі, немає деяких важливих для нах показників автомобіля, тому необхідно зразу перейти на розширений пошук. Натискайте відповідне посилання з стрілочкою “Расширенный поиск”.

Тепер вже можна серйозно зайнятись пошуком автомобіля під конкретні ваші вимоги.

Після кожної зміни параметрів пошуку звертайте увагу на кнопку “Показать результаты” в якій вказується кількість знайдених автомобілів. Так ви можете оцінювати наскільки параметр, який ви задали впливає на кількість варіантів і чи він є визначальним.

Зліва є кнопка яка повністю очищає фільтр пошуку – “Очистить все”.

Не потрібно дуже сильно деталізувати пошук, не всі продавці відповідально ставляться до заповнення форм, просто можуть щось пропустити. Тому, якщо ви не шукаєте щось специфічне, то далі я скажу основні параметри, які потрібно вказати. 

Вся форма розширеного пошуку поділена на блоки і там достатньо все зрозуміло.  Кожен блок справа вгорі має свою кнопку “Очистить”, якою можна скинути всі фільтри в цьому блоці. Це зручна кнопка, якщо ви заплутались – натисніть і почніть з початку.

Отже, йдемо по цим блокам, якщо я щось пропускаю, то це не є настільки важливим.

Типы транспортных средств

Якщо шукаєте щось конкретне: тільки седан або тільки універсал – тисніть відповідну кнопку.

Якщо шукаєте пасажирський мікроавтобус, відмічайте кількість сидінь (як правило в них від 8 місць). В іншому випадку нічого не вказуйте.

Поиск траснпортного средства

Важливий блок. Тут додатково вкажіть вилку ціни, першої реєстрації та пробігу. Спробуйте змінювати параметри і слідкуйте як змінюється кількість знайдених авто. 

Двигатель

Тут додатково вкажіть коробку передач та об’єм двигуна, якщо знаєте який вам потрібен.

Региональный поиск

Важливий блок, якщо шукаєте в конкретні країні. 

Також цей блок важливий, щоб знайти альтернативний варіант автомобіля, поруч з вже знайденим основним. Введіть поштовий код продавця і задайте радіус в кілометрах. Найкраще не більше 100-150 км, щоб ви могли оперативно добратись від одного салону до іншого. 

Сведения о предложении

Не пропустіть цей блок! Тут нас цікавить поле “НДС”.  Оберіть “НДС возмещается” для пошуку вигідних цінових пропозицій. 

Безопасность и экологичность

В цьому блоці може цікавити тільки поле “Класс экологической безопасности”. В Україну можна завозити автомобілі які відповідають нормам Євро 5. В нашому випадку, коли ми шукали Volkwagen Passat від 2014-го року, він точно відповідає таким нормам і можна не додавати цей фільтр у пошук.

Якщо ж ви шукаєте старше авто і не впевнені, чи в цей час вже були мотори з нормами Євро 5, тоді відмічайте відповідний пункт.

Раджу все таки перевірити результати пошуку і без цього фільтру. Досить часто буває, що продавець не вказав цей параметр, і ви не побачите пропозицію у вашому пошуку.

История траснпортного средства

По замовчуванню в пошук попадають і пошкоджені автомобілі (там можуть бути і сильно биті, або легко притерті). Якщо вас такі не цікавлять, тоді в параметрі “Поврежденные транспортные средства” поміняйте “Также показывать” на “Не показывать”.

Результати пошуку

Якщо ви заповнили додаткові поля, тоді у правому верхньому кутку на кнопці “Показать результаты” повинна зменшитись кількість обраних пропозицій. 

Наприклад, до нашого початкового фільтру я додав параметри “Седан”, “Первая регистрация” обмежив тільки 2014-2015 роками, пробіг 100-150 тисяч км., ціну поставив від 10 до 15 тисяч євро, додав повернення ПДВ. В результаті отримав 15 варіантів авто, що не є вже багато, але достатньо для вибору. Ось, що вийшло:

Одразу приберіть валюту, щоб додатково не плутатись. Там де “Russian rouble” оберіть “Euro”. 

Найпершими показуватись завжди будуть платні оголошення продавців. Також по замовчуванню сортування оголошень буде від найновіших до найстарших. В більшості випадків ви переключаєте сортування від дешевих до дорогих, обравши в випадаючому меню “Цена: сначала дешевые”. 

Не зловживайте пошуком найдешевших варіантів. Ваше завдання знайти найвигіднішу пропозицію, а не найдешевшу. Часто наш мозок фіксує певну планку ціни і опирається більшим цінам. Це все відбувається на рівні підсвідомості. Краще пробувати змінювати параметри пошуку (ціна, пробіг, рік, мотор) ніж змінювати фільтр на найдешвші оголошення і  від них відштовхуватись у пошуках. Шукайте вигідні пропозиції. 

В лівій колонці можна швидко змінити параметри пошуку, або повернутись до розширеної форми пошуку натиснувши на “Вернуться к форме поиска”.

Результати пошуку можна зберегти в одному зручному посиланні. Для цього натисніть на кнопку “Сохранить” та дайте назву такому фільтру. 

Серед результатів вашого пошуку ви можете відкинути оголошення які категорично вам не підходять (наприклад кольором), та скласти список, тих які вас зацікавили найбільше (у них це називається “Припарковать транспортное средство”). Для цього скористайтесь відповідними кнопочками на оголошенні:

Реєстрація на сайті

Вище вже згадувалось, що форму пошуку можна зберегти, машини позначити і відібрати. Це дуже зручно, тільки всі ці дії будуть збережені в поточному сеансі роботи з сайтом. Давайте підходити до пошуку професійно, для цього скористаємось можливостями, які дає реєстрація на сайті.

Після реєстрації на сайті ви зможете зберігати (паркувати) автомобілі  в список і переглядати їх  в будь-який час та з інших пристроїв. Дуже зручно, щоб постійно не шукати оголошення через форму пошуку. Окрім цього, переглядаючи свій список запаркованих автомобілів можна слідкувати за зміною ціни (при збереженні фіксується ціна, яка була на той момент) а також за тим, як довго автомобіль продається (привід поторгуватись). Коли оголошення знімається з продажу, то у вашому списку вони залишаються, тільки змінюється вигляд. Так ви будете орієнтуватись в ринку, як швидко продаються авто, а також слідкувати за тим чи продавець просто не зробив нове оголошення на цю машину. 

Ще одною корисною можливістю реєстрації є те, що ви можете зберігати фільтр пошуку. В будь-який час, швидко знаходите оголошення за параметрами, які вас цікавлять. Найцікавішим для нас є те, що нові оголошення, які будуть попадати в параметри фільтру пошуку, будуть приходити на електронну пошту. Дуже зручно слідкувати за новими оголошеннями, які з’являються у обраній вами категорії оголошень. Так ви не пропустите нових цікавих оголошень.

Тепер переходимо до діла. Натискайте на кнопку “Войти” що з правого боку в самому верху:

Попадемо на форму для введення логіну та паролю. Тут зразу і вказані три основні переваги реєстрації, які я вже описав вище.

Натискайте на закладку “Регистрация”.  У формі вводьте електронну пошту та пароль, відмічайте відповідні галочки і натискайте кнопку “Регистрация”. Після цього ви вже перейдете в особистий кабінет.

На вашу пошту прийде лист з посиланням по якому необхідно перейти, щоб завершити процедуру реєстрації. Як бачите все дуже просто і не займає багато часу.

Тепер у вас з’явилось додаткове меню (якщо його немає необхідно увійти на сайт) в якому є посилання на збережені (запарковані) автомобілі та на збережені фільтри пошуку. 

Це все, що я знаю про пошук автомобілів на сайті mobile.de Старався роз’яснити все максимально доступно, і думаю, ви розумієте, що все насправді дуже просто і жодних складностей з пошуком не повинно бути.

Бажаю вам знайти і придбати гарне авто!