Обираємо авто - варіанти походження

Хочу написати кілька слів про ринок користованих автомобілів в Україні. В нас ситуація цікава тим, що однакові автомобілі можуть мати абсолютно різне походження. Вам серед цього всього потрібно обрати те, що підійде по технічному стану та по ціні. Давайте розберемось яке походження авто краще саме для вас.

На що ми дивимось: не новий, користований з нормальним пробігом, кількарічний автомобіль, який не повинен приносити вам багато клопотів.

Найперше, вам як покупцю, потрібно визначитись чи це буде автомобіль, який вже експлуатувався в Україні (те що вже виставлено на продаж на українських номерах), чи привезти автомобіль з закордону (Європа, США) без пробігу по Україні.

Кожен з цих варіантів можна поділити на дві групи. Перший варіант на авто, продані новими в Україні і вони експлуатувались тільки в в Україні та авто привезені з закордону вже не новими і кілька (1-3) років експлуатуються в нас. Другий варіант поділиться на дві основні групи: це авто з Європи, або авто з США.

Не існує двох однакових автомобілів, кожен експлуатувався по своєму і всі будуть відрізнятись станом, пробігом, ціною та іншими речами. Якщо розглядати автомобілі популярних європейських марок, то вони будуть присутні у кожній з цих чотирьох груп, і в кожної групи є свої певні особливості, про які далі розповім. Зараз не торкаюсь цін, так як це все дуже індивідуально і кожен варіант на ринку потрібно розглядати окремо.

Автомобіль з пробігом тільки по Україні

Перша важлива особливість всіх автомобілів, які експлуатуються в Україні є те, що в нас немає  обов’язково технічного огляду. Крім власника авто, ніхто не зацікавлений в ідеальному стані автомобіля, ніхто строго не вимагає дотримуватись правил експлуатації автомобіля. Поки автомобіль на гарантії, продавець буде м’яко вимагати від вас дотримуватись регламентних робіт, лякаючи відміною гарантії. В реальності ж, гарантія в Україні, є досить формальною і дуже багато власників свідомо переходять на обслуговування до не офіційних сервісів.

Причини чому це відбувається: формальна (обмежена) гарантія та високі ціни офіційного обслуговування.

Друга важлива особливість, це українські умови експлуатації: погодні та кліматичні умови, дороги, тип експлуатаціі, паливо, сервіс. Такий автомобіль вже кілька разів пройшов нашу зиму – мороз, нечищені дороги, сіль, як і літні – пилюка і смола. Найчастіше ремонтованою в наших умовах є ходова (підвіска автомобіля). Діагностика ходової – найперше, що ви будете робити перед купівлею. Додаємо сюди низьку якість пального, “рваний” тип експлуатації і отримуємо автомобіль, який «відмучився» кілька років по Україні.

Плюси: ціна, швидка купівля (тільки переоформлення на нового власника), широкий вибір.

Мінуси: жорсткі умови експлуатації, непрозора історія, низька якість обслуговування, запасних частин та розхідних матеріалів.

Що можна порадити?
Ви повинні максимально дізнатись інформацію про власника (власників) автомобіля, де і як обслуговувався автомобіль, ідеальним варіантом буде купівля авто у вашого знайомого чи родича, який все чесно зможе пояснити та розповісти про те, як інтенсивно автомобіль експлуатувався взимку, де заправлявся, як їздив, хто його лагодив, які використовувались матеріали.

Автомобіль з закордону з пробігом по Україні

Другий варіант, коли автомобіль вже не новим був привезений в Україну буде цікавішим: менша кількість українських зим, менше пробіг по нашим дорогам, менше українського палива. Більша ймовірність, що таке авто прослужить вам довше, адже ви зацікавлені у безпроблемному користуванні ще кілька років.

Є маса причин, чому власник вирішив його продати, це не важливо. Нас цікавить технічний стан автомобіля та його ціна.

Плюси: потенційно кращий стан при відповідному догляді, швидка купівля, можливість перевірити історію до приїзду в Україну.

Мінуси: в залежності від пробігу по Україні, мінуси такі як в попередньому варіанті.

Що можна порадити?
Краще, коли власник розповість вам детально коли автомобіль був пригнаний, де і як він його купував, який був технічний стан і пробіг на момент приїзду в Україні (ідеально коли це буде підтверджене документально і нічого не буде приховуватись). До цієї інформації додаєте поправки, як для автомобілів з пробігом тільки по Україні.

Пригнати автомобіль з Європи

Європа велика, Литва та Іспанія також в Європі. Найбільший автомобільний ринок в Європі це Німеччина. Переважна більшість автомобілів привозиться звідси. Ідеальні дороги, жорсткі вимоги до технічного стану автомобіля, чисте паливо, м’яка зима (без солі). То саме буде відносно Нідерландів (всі ті самі переваги + ще прозоріша історія автомобіля + обмеження швидкості на дорогах), потім Бельгія, Швейцарія. А ось по Італіі і Франціі досить часто зустрічається хлам (але не обов’язково. є і не погані варіанти, але не так часто і поширено, як в інших країнах).  В кожній країні є свої плюси і мінуси купівлі, тільки зараз я буду говорити про Німеччину та Нідерланди, так як в більшості працюю там (і не спроста!).

Найбільше нарікань на авто з Європи це великі пробіги (40-50 тисяч в рік це нормально). Подивіться на карту Німеччини – скільки там автобанів. Це все ідеальні дороги і вони цим користуються. Хороша машина, ідеальна дорога – все це сприяє тому, що їздять багато як по роботі так і в особистих цілях.

Давайте порівняємо поїздку, наприклад Берлін-Франкфурт (545км) та поїздку Київ-Чернівці (530км). Google Maps каже що перша поїздка буде швидшою на 1,5 години (з корками на дорозі) ніж друга поїздка (без жодних корків).

Screenshot_20181202-132718
Screenshot_20181202-132247

Скільки разів ви будете  в обох випадках проїжджати через населені пункти, зупинятись на світлофорах? Скільки разів будете знижувати швидкість із-за перешкод/іншого автотранспорту та різко пришвидшуватись при обгонах? Гальмувати, переключати передачі, ну і скільки ви «зловите» ям по дорозі? Розповідаю, що буде в Німеччині: ви виїдете на автобан, увімкнете найвищу передачу, налаштуєте круїз-контроль і в такому режимі практично до місця призначення. Тільки-тільки останніми роками починають з’являтись певні відрізки на наших дорогах, де можна їздити в подібних режимах. Додайте сюди якість пального та витратних матеріалів, додайте суворе обслуговування з ретельним техоглядом і можна виходити на формулу, що 1км в Німеччині дорівнює 3км в Україні. (ну 1 до 2 це залізно).

Тільки не думайте, що всі автомобілі там ідеальні і пахнуть як нові! Європа це не панацея і там також є різні люди (Німеччина це не тільки німці, а це і поляки, литовці, румуни, росіяни, іранці, турки, алжирці, мараканці, інші африканці, араби і т.д.) , є такі, що сильно економлять на обслуговуванні, є такі, що дуже не акуратно користуються автомобілем. Тому знайти «вбитий» варіант не складно.

Плюси: дуже широкий вибір як марок так і комплектацій, переважно дуже хороший технічний стан, можливість перевірити історію обслуговування.

Мінуси: тиждень очікування на пригон та розмитнення автомобіля, не завжди конкурентна ціна (зумовлена кращим технічним станом), часто великі пробіги.

Що можна порадити?
По-перше, не бійтесь великих пробігів і пам’ятайте про формулу 1:3. По-друге, якщо не їдете за автомобілем самостійно ретельно оберіть людину, яка буде приганяти, з хорошою репутацією та досвідом. Намагайтесь максимально отримати інформації про автомобіль ще до виїзду за кордон. Порадьтесь щодо процедур купівлі та розмитнення. Ретельно прорахуйте бюджет та всі свої видатки.

Автомобілі з США

Як я вже описував раніше на загальний стан автомобіля будуть впливати кліматичні умови, обслуговування, режими експлуатації, пальне, дороги. Кліматичні умови суттєво відрізнюяться по регіонам, країна велика, тому це дуже індивідуально. Вимоги до обов’язкового технічного огляду також відрізняються в різних штатах, проте він вимагається, найбільший інтерес до техогляду зі сторони страхових компаній. Дороги переважно кращі за наші (зовсім поганих звісно там немає), але гірші за європейські. На пальне дуже високі вимоги по якості. В загальному можна сказати, що технічний стан автомобілів є кращим, в порівняні з ідентичним авто в Україні.

Автомобілі з США мають кілька особливостей:

1. Привозять авто з США переважно биті з різним ступенем пошкоджень. Тільки таким чином процедура купівлі виходить економічно вигідна.
2. Переважно це все будуть бензинові мотори, знайти дизельний автомобіль проблематично або практично не реально (бо вони туди не поставляються).
3. Однозначно автомат, механічні коробки не поширені і дуже рідкісні.
4. Тривалий термін очікування на своє авто (до трьох місяців).

Плюси: дуже широкий вибір як марок так і комплектацій, переважно хороший технічний стан (до ДТП), можливість перевірити історію обслуговування, меньші ніж в ЄС пробіги.

Мінуси: до нас везуть в більшості автомобілі після ДТП, практично не реально знайти дизельні автомобілі (які на сьогоднішній день НА БАГАТО надійніші ніж бензинові) та автомобілі з МКПП, тривалий термін очікування.

Що можна порадити?
Ретельно відбирайте посередника, який візьметься за купівлю та доставку автомобіля. Прораховуйте свій бюджет, та реально оцінюйте всі свої видатки.

В кожній з цих груп буде безліч варіантів з різними характеристиками. Все дуже і дуже індивідуально і не так просто, як видається на перший погляд. В будь-якому випадку ви повинні ретельно перевіряти як сам автомобіль так і його історію. В наступних статтях я опишу особливості автомобілів в кожній з груп і продовжимо обирати ваше ідеальне авто.