Корисне

 

Процес оформлення автомобіля

Можливо ця інформація буде корисною для тих, хто вирішить сам поїхати та придбати автомобіль. Як буде цікавою і корисною для тих, хто планує замовити автомобіль – інформація для розуміння що і як буде відбуватись.
Найбільшим ринком користованих автомобілів в ЄС є Німеччина, тому як приклад візьму цю країну і процес оформлення там автомобіля.

1. Перше, що треба оформити – це Купчу / Рахунок (Kaufvertrag / Rechnung) на автомобіль з продавцем. Ціна там має фігурувати тільки Нетто (тобто без ПДВ). Також треба там обов’язково вказати країну походження автомобіля (Herkunftsland). Ці нюанси необхідні для нашої митниці.

2. Далі, разом з документами на автомобіль (малий і великий бріфи/техпаспорти на автомобіль), їдемо в Zulassungstelle (аналог нашого МРЕВ). Там ми повинні оформити транзитні номера, відповідно отримати на них малий бріф (малий техпаспорт на транзитні номера) і купити страхівку на автомобіль.

3. Тепер ми маємо номера і страхівку, встановлюємо номера на автомобіль і можемо їхати до митних брокерів (Spedition), щоб замитнити автомобіль (для отримання митної деклараціі EX-1) і отримати так званий номер MRN.

4. Після цього ми можем рухатись на митницю (Zollamt) для звірки документів і VIN номеру автомобіля і отримання митної деклараціі ЕХ-1, яка буде закрита на кордоні ЄС і згідно інформаціі з якої буде повернено ПДВ.

Тепер все готово і можемо виїзджати до України.

P.S. Рекомендую заздалегідь з’ясувати графік роботи локальних Zulassungstelle, Spedition та Zollamt, де знаходиться автомобіль, щоб правильно зпланувати час.

 

 

Перша реєстрація автомобіля в МРЕВ  (платежі)

Сам процес реєстрації автомобіля, думаю, дуже детально описувати немає необхідності – там все просто. В двох словах наступна послідовність: реєструєтесь / берете талончик, заповнюєте заяву з консультантом, проходите експерта, оплачуєте в касу всі платежі * , вертаєтесь до консультанта де присвоюєте реєстраційний номер автомобілю і після цього йдете і очікуєте отримання номерних знаків і техпаспорта.

* – платежі.  Платежі складаються з трьох пунктів:

  • За реєстрацію з Державними Номерними Знаками – 519,43грн
  • За експертизу – 196,98грн
  • Сплата в Пенсійний Фонд  – сплачується за ставками 3%, 4% та 5% відповідно до вартості автомобіля (діючі стаки від 01.01.2018):

1. Вартість автомобіля не перевищує або дорівнює 290730грн – сплачується 3% від вартості (вартість вказана в ВМД деклараціі),

2. Вартість автомобіля більша ніж 290730грн, але не перевищує або дорівнює 510980грн – сплачується 4%,

3. Вартість автомобіля більша ніж 510980грн – сплачується 5%.